• Home
  • TugraCoin Nedir ?

Tuğra Nedir?

Bir Osmanlı padişahının tüm devlet evrakları ve yazışmalarında kullandığı kaligrafik monogram, mühür ya da imzasına tuğra denir. Bu sembol ayrıca Padişahın hüküm sürdüğü dönemde basılan paraların üzerinde de bulunur.
Her padişahın kendine ait ayrı bir tuğrası bulunur. Ayrıca şehzadelerin de kendi tuğraları bulunmaktadır.
Geçmişimiz ile olan bağımızı koparmadan, geleceğin dünyasına ayak uydurmak ve çağın gerisinde kalmayacak şekilde günümüzde yaygınlaşmakta olan Blockchain teknolojisini kullanarak, projesi olmayan dijital paraların aksine, gerçek hayatta kullanımı olabilecek ve dünyada Bitcoinden sonra en fazla tanınan Ethereum (ERC20) altyapısı çalışan kendi mobil uygulaması olan ve Ethereum cüzdanlar ile çalışabilen TugraCoin XTG açılımı aşağıdaki gibidir.
TugraCoin anlaşmalı e-ticaret siteleri üzerinden ödeme sistemlerine entegre edilerek, toplam adet üzerinden %5 oranındaki XTG miktarı bonus ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılmak üzere dağıtılacaktır. Dağıtılacak bu XTG ler anlaşmalı web siteleri üzerinden alışveriş amaçlı kullanılabilecek veya aktif olan borsalar üzerinden satışı yapılıp, diğer para birimlerine çevrilebilecektir.

Üretilecek Miktar ve Dağılımları

Hediye ve Sos. Sorumluluk5%
Yazılım geliştiricileri5%
Kurucu ortaklar10%
Bireysel yatırımcılar20%
Kurumsal yatırımcılar60%

Dağıtımı yapılacak XTG miktarları tablodaki gibi olacaktır.

Image

XTG Dağılımları

Hediye ve Sos. Sorumluluk 12.500.000
Yazılım geliştiricileri 12.500.000
Kurucu ortaklar 25.000.000
Bireysel yatırımcılar 50.000.000
Kurumsal yatırımcılar 150.000.000
Toplam  250.000.000

 

Not: Kurucu ortaklar hisselerini 2020 yılına kadar piyasaya sürmeyeceklerini taahhüt ederler.

Yol Haritası

TugraCoin XTG Projesi

TugraCoin projesinin hayata geçirilmesi için alan adının ve sosyal medya hesaplarının açılması, daha sonra kurumsal kimlik çalışmasının yapılması ile beraber marka tescil belgesinin başvurusu yapılması ve Beyaz sayfa (White Paper) yazılması, ulusal borsada listelenmesi gerçekleştirilecektir.

Q4 - 2018

Q1 - 2019

Uygulanabilirlik

TugraCoin projesinin uygulanabilirliğini göstermek amacı ile ilk etapta e-ticaret siteleri ile entegrasyonun sağlanması daha sonra sosyal sorumluluk projelerinde kullanılabilirliğinin gösterilmesi. TugraCoin toplulugu ile beraber en az bir ulusal tanıtım toplantısın gerçekleştirilmesi ve sponsorluk anlaşmasının yapılması.

Resmi Kurumlara Sunum

Yerli ve milli bir proje olan TugraCoin’nin resmi kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına tanıtımı ve kamu desteğinin alınması için gerekli çalışmaların yapılması sağlanacaktır.

Q2 - 2019

Q3 - 2019

İpekyolu Ülkeleri

Uluslararası borsalarda listelenmesi, İpekyolu üzerinde olan ülkelerde TugraCoin tanıtım çalışmaları ile beraber ticaretin daha hızlı, güvenli ve verimli olması için ödeme aracı olarak kullandırılması çalışmalarının yapılması.
Press enter to search
Press enter to search